Середа, 22.01.2025, 10:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Плужненський ПАЛ

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
МОН України

Робота соціально-психологічної служби

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Рекомендації до оформлення заяви

1. Подається державною мовою.

2. Чітко вказуються прізвища.

3. Дотримання вимог до оформлення реквізитів.

4. Не допускати виправлень.

5. Зміст заяви пишеться в довільній формі.

Реагування на доведені випадки булінгу

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

  1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
  2. Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.
  3. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

– якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;

– якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.

  1. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.
  2. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу(Кодекс України про адміністративні правопорушення)

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого: – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років: – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років: – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Правила поведінки здобувачів освіти

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів самоврядування, Статуті Плужненського ПАЛ.

1.1. Учень приходить до навчального закладу до початку занять - о 9 годині.

1.2. На теоретичні заняття учень приходить в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю, чистому взутті, з охайною зачіскою. На уроках виробничого навчання учень має бути одягнений в спецодяг, на уроки фізкультури зобов’язаний приносити спортивне взуття та одяг, який відповідає заняттю.

1.3 Заборонено приносити до навчального закладу з будь-якою метою і використовувати в будь-який спосіб зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби, отруту, а також токсичні речовини, психотропні речовини та пігулки, інші одурманюючі речовини, газові балончики і тд.

1.4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

1.5. Не дозволяється без дозволу адміністрації, педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з навчального закладу та його території в урочний час.

1.6. У разі пропуску занять учень зобов’язаний пред’явити майстру в/н довідку про причину відсутності на заняттях.

1.7. У разі пропуску занять більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

1.8. Учень повинен проявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

1.9. Учні, які знайшли втрачені або забуті речі, мають здати їх секретарю директора, кабінет якого знаходиться на другому поверсі навчального закладу, класному керівнику або адміністрації навчального закладу.

1.10. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів навчального закладу та за його межами. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен вживати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику та ін.

1.11. Згідно наказу директора навчального закладу не дозволяється користуватися навушниками та плеєрами, мобільним телефоном на уроках, вмикати гучну музику на перервах, жувати гумку під час уроків.

1.12. Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

1.13. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у предметних зошитах .

1.14. Учень зобов’язаний приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

1.15. Усі учні зобов'язані берегти майно та оснащення навчальних кабінетів та місць загального користування, зелені насадження на території навчального закладу, дбайливо поводитися зі своїми речами та речами інших учнів та педагогічного і технічного персоналу навчального закладу.

1.16. Суворо забороняється тютюнопаління в навчальному закладі та на прилеглій до нього території.

1.17. Учні навчального закладу зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу та учнів - чергових, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

1.18. У разі навмисного пошкодження майна навчального закладу батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.19. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні навчального закладу без нагляду педагогічних працівників.

1.20. Забороняється запрошувати у навчальний заклад осіб, які не мають відношення до навчально-виховного чи виробничого процесу.

ІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА УРОКАХ

2.1. Після дзвінка учень займає своє місце в навчальному кабінеті, виробничій майстерні та готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування викладача або майстра виробничого навчання біля дверей, у коридорі.

2.2. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2.3. Коли викладач, майстер в/н входить до навчальної аудиторії, учні встають, вітаючись. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків виробничого навчання, коли учні працюють з інструментами та обладнанням.

2.4. Відсутніх учнів староста або відповідальна особа позначає в рапортичці, яку подає викладачу на початку уроку.

2.5. Під час уроку не можна ходити по навчальному кабінету чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

2.6. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивний зал учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково мають бути присутніми під час уроку в спортивному залі.

2.7. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли викладач оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути навчальний кабінет. При виході викладача або іншого дорослого з кабінету учні встають.

2.8. За кожним учнем групи в навчальному кабінеті закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу викладача.

2.9. Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на партах та підлозі. Забороняється без дозволу педагога ходити по навчальному кабінету чи навчальній майстерні.

2.10. При користуванні на уроці підручниками учні мають бути акуратними. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника, взятого з бібліотеки, відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.11. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. Заборонено вести прямі включення чи зйомки на будь яких видах гаджетів. На партах під час уроку тримати їх забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або переведений у беззвучний режим. Використання гаджетів під час уроків дозволяється тільки за завданням і з дозволу викладача. При порушенні цих вимог телефон передається наставникам групи або батькам учня у той же день.

2.12. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен запитати дозволу викладача.

2.13.Учень на уроці зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача.

2.14. Під час відповіді на запитання викладача учень повинен відповідати чітко, виразно, зрозуміло.

2.15. Якщо учень хоче поставити питання викладачеві або відповісти на його питання то підіймає руку.

2.16. Учень має право в коректній формі обстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

2.17. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності, як під час уроків, так і після їх закінчення, правил поведінки в навчальних кабінетах, на вулиці, в громадському транспорті і під час проведення виробничої практики на місцях практики.

2.18. Учні повинні бути ознайомлені про отриману оцінку на уроці як теоретичного так і виробничого навчання.

 

ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС ПЕРЕРВИ

3.1. Під час перерви учні переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.

3.2. Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

3.3. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

3.4. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

3.5. На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, майстра в/н, адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

3.6. Учні центру повинні підкорятися вимогам чергових майстрів виробничого навчання, викладачів, зауважень чергових учнів.

 

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ЗА МЕЖАМИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

4.1. Учні Плужненського ПАЛ зобов'язані бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими.

4.2. Учні ліцею мають бути уважними до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

4.3. Учні повинні дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

4.4. Учні повинні дбайливо ставитися до природи та оточуючого середовища.

4.5. Учень повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань у транспорті та громадських місцях.

4.6. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки містом тощо для учнів дозволяються до 22 години.

 

V. ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

Демократичний підхід до зовнішнього вигляду учня передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але учень навчального закладу повинен мати відповідний діловий зовнішній вигляд. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану власника до самого себе і суспільства. Забороняється приходити в навчальний заклад у одязі, який призначений для відпочинку (шорти, відкриті декольте та інше)

5.1. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до навчального закладу чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути ділового стилю, у якому виключаються яскраві тони й орнаменти, провокативні елементи з відповідною довжиною спідниць і суконь для дівчат.

5.2. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас, відповідальність за які адміністрація навчального закладу не несе.

5.3. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій учні приходять у спортивній формі. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

5.4. На уроках виробничого навчання учні повинні бути у спецодязі (комбінезонах, косинках, кухарських ковпаках, фартухах та ін.).

5.5. На суботники та інші господарські роботи учні приходять у робочому одязі.

5.6. Знаходитися в навчального закладу у верхньому одязі та головному уборі без особливих на те причин не дозволяється.

5.7. На урочисті масові заходи учні приходять у святковому одязі , який відповідає тематиці заходу.

5.8. Одяг учнів повинен відповідати порі року та погоді.

 

VІ. ОБОВ'ЯЗКИ ЧЕРГОВОГО УЧНЯ

6.1. Черговий учень групи повинен під час перерви до і після уроку перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

6.2. Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних вимог у навчальному кабінеті.

6.3. Чергові учні по навчальному закладу здійснюють чергування відповідно до обов’язків чергового, затверджених на початку навчального року.

6.4. Чергові учні допомагають адміністрації і черговому майстру у здійсненні контролю за чистотою, порядком в навчальному закладі, за виконанням усіма учнями цих Правил та Статуту ліцею.

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

7.1. Учні не мають права під час знаходження на території навчального закладу і при проведенні масових заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.

7.2. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

7.3. Учні не мають права спілкуватися з малознайомими чи незнайомими людьми, які пропонують їм будь-які речі, продукти, заборонені засоби.

7.4. За порушення цих Правил та Статуту навчального закладу учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі заходи:

  • усне зауваження;
  • письмова догана;
  • виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики або на адміністративну нараду;
  • написання листів батькам, у відповідні установи та організації, за місцем проживання і тд.;
  • позбавлення стипендії на підставі подань класних керівників та майстрів виробничого навчання при наявності пропусків занять без поважних причин більше за 50% навчального часу протягом поточного місяця;
  • виключення з навчального закладу.

7.5. Учні та працівники ліцею зобов’язані виконувати правила внутрішнього розпорядку центру та Статуту навчального закладу.

7.6. Учні зобов’язані берегти і зміцнювати навчально-матеріальну базу ліцею, раціонально використовувати сировину, електроенергію та матеріали як в процесі виробничого навчання і виробничої практики так під час теоретичного навчання і проживання в гуртожитку.

7.7. Учні зобов’язані систематично і сумлінно оволодівати знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, розвивати свої вміння, самостійно поповнювати знання і використовувати їх на практиці.

7.8. Учні зобов’язані бути законослухняними, нетерпимо ставитися до кожного випадку порушення трудової і навчальної дисципліни, нести відповідальність за свої вчинки.

7.9. Учні мають право отримувати в навчальному закладі за особливі успіхи у навчанні, вихованні, спортмасовій роботі, виробничій діяльності чи суспільній діяльності заохочення: подяки, грамоти, подяки батькам, грошові заохочення.

 

Гончарук Галина Миколаївна- психолог ліцею

 

 

Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту