П`ятниця, 03.05.2024, 01:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Плужненський ПАЛ

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
МОН України

Новини » 2018 » Листопад » 2 » НІКОЛИ - ЗНОВУ !
11:49
НІКОЛИ - ЗНОВУ !

  

Друга світова війна, страшна війна минулого століття - пекуча рана, яка досі болить чи не в кожній родині в Україні та світі. Лилися сльози і кров, палали села і міста. У ті лиховісні часи гинули не лише воїни, а й позбавлялись життя тисячі мирних жителів великих та малих міст, сіл та хуторів.

Чорною сторінкою вписано в історію єврейського народу період Голокосту.

З метою вшанування жертв Голокосту та забезпечення того, щоб його жахи ніколи не забувалися, розташований у Сполучених Штатах Америки Фонд Цаля Каплуна зініціював зведення у місцях масових поховань жертв Голокосту монументів пам’яті. І саме відкриття першого такого монументу проекту відбулося 25 жовтня поблизу села Сошне на території Ізяславського району. На меморіальний захід зібралося чимало представників єврейських громад із Ізяслава, Хмельницького, Рівного, Шепетівки, Славути, Києва, Сполучених Штатів Америки, представників місцевої влади, представників посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, жителів, гостей району.

Відвідала цей захід і делегація нашого навчального закладу на чолі із заступником директора ліцею з навчально-виховної роботи Микитюк М.В., а також вихователь Поліщук В.П. та учні 8-Б і 14 групи Іванець Ірина, Кондратюк Петро,Остапчук Ірина.

У своєму зверненні до присутніх представник Фонду Іосиф Менакер сказав: «Сьогодні від імені TKF - благодійної організації, розташованої в Нью Йорку, я маю честь відкрити монумент, присвячений понад 2 тисячам євреїв, убитих в 1942 році на цьому місці. Серед цих людей знаходилося близько 50 наших родичів, включаючи мого прадіда і прабабусю. Цих 2000 чоловік було убито тільки через те, що вони були євреями. Важливість цього монумента і багатьох інших монументів Голокосту, які були і будуть зведені на місці більш, ніж 1000 місць розстрілів євреїв на Україні, полягає не лише в увічненні пам'яті загиблих, але і в недопущенні повторення подібної жахливої трагедії в майбутньому. Причому не лише відносно євреїв, але і будь-якої іншої нації, народності або індивідуальної приналежності. Робота із створення і втілення цього монумента стала реальністю завдяки численним пожертвуванням і самовідданій роботі багатьох волонтерів. Серед тих, хто надав нам неоціниму допомогу, - благодійний фонд міста Бостон RememberUs, який допоміг нам з логістикою, а також посадив на меморіалі дві секвої, які будуть рости тут багато сотень років. Також безмежна подяка організації Євгенія Городетського з Німеччини».

До учасників меморіального зібрання звернувся голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат Хмельницької обласної ради Борис Яцков. Зокрема Борис Олександрович передав слова вітання від Президента України Петра Порошенка, голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Лозового та запевнив усіх у тому, що влада України буде робити все, щоб жахливі страхіття воєн, Голокосту ніколи не повторились в історії будь-якого народу в світі. Також на меморіальному заході виступили голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Звертаючись до присутніх латвійський скульптор, автор пам’ятного знаку Глєб Пантєлєєв описав свій підхід до дизайну монументу: "Скульптура є спробою висловити конфлікт хаосу та гармонії, зрозуміти того, що гармонія - це праця та зусилля. Нижча, грубо просвердлена частина обеліску розташована у зоні хаосу. Верхня ж символізує гармонію та перемогу розуму."

Право відкрити меморіальний знак на місці розстрілу євреїв було надано представникам Фонду Цаля Каплуна (США) Іосифу Менакеру та Леоніду Вайну, голові Ізяславської районної державної адміністрації, депутату Хмельницької обласної ради Борису Яцкову, голові Ізяславської районної ради Сергію Шлегелю.

Яскравим свідченням великого трагізму подій Голокосту на Ізяславщині є історія родини Коростій з Ізяслава, донька яких 5-річна Світлана була знищена тут нацистами лише за те, що вона єврейка. Її присутнім на заході розповіли українською та англійською мовами Ніна Савюк та Андрій Безе, екскурсоводи Музею історії Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

У народі кажуть – людина живе доти, доки про неї пам’ятають – нехай же наша пам'ять про жертв Другої світової війни, про жертви Голокосту буде вічною. Усі присутні вшанували їх світлу пам'ять ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ.

В знак вшанування пам’яті усіх жертв Другої світової війни та жертв Голокосту до меморіалу було покладено квіти.

Нехай наша пам'ять про подвиги та жертви Другої світової війни буде найвищою даниною мертвим і живим, котрі все віддали на вівтар Перемоги!

Нехай ті страхітливі події вселенського масштабу не повторяться НІКОЛИ ЗНОВУ!

 

Поліщук В.П. – вихователь Плужненського ПАЛ

Переглядів: 332 | Додав: ppal33 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту